Basketball Schedule ~ Spring 2014

 

Click here for League Tournament Brackets


 
Date: Monday, January 27th 7pm-9pm Scrimmages
Date: Tuesday, January 28th  First Day of League
Time: 7 pm Court 1 Team Dav vs Burberry Bandits  
Court 2 No Game  
Time:  8 pm  Court 1 Team Elite vs Monstars
Court 2 Annas Bananas vs Skins
Date: Monday, February 3rd
Time: 7 pm Court 1 Dylans Designated Hitter vs Triple O Seven 52-80, TOS
Court 2 Generation of Miracles vs L.O.B. 36-71, LOB
Time: 8 pm Court 1 Space Jam All Stars vs Theo's Children 15-0, SJAS
Court 2 Dav City vs Team Green 15-0, DC
Date: Tuesday, February 4th
Time: 7 pm Court 1 Burberry Bandits vs Wish I Was Good 62-27, WIWG
Court 2 Dylans Designated Hitters vs Rockstar Ballars 78-50, DDH
Time: 8 pm Court 1 Monstars vs TKE & Funky Bunch 57-22, Mon
Court 2 Dav City vs Team Elite 63-27, TE
Date: Monday, February 10th
Time: 7 pm Court 1 Dylans Designated Hitters vs Generation of Miracles 59-61, GOM
Court 2 Triple O Seven vs Space Jam All Stars 72-82, SJAS
Time: 8 pm Court 1 Team Green vs Annas Bananas 0-15, AB
Court 2 L.O.B. vs Theo's Children 77-53, LOB
Date: Tuesday, February 11th
Time: 7 pm Court 1 Monstars vs L.O.B. 46-10 L.O.B.
Court 2 Annas Bananas vs Burberry Bandits 48-13 AB
Time: 8 pm Court 1 Skins vs Wish I Was Good 51-15 SK
Court 2 Team Elite vs Rockstar Ballas 93-58 TE
Date: Monday, February 17th
Time: 7 pm Court 1 Dylans Designated Hitters vs L.O.B. 42-70, LOB
Court 2 Space Jam vs Rockstar Ballas 81-69, SJAS
Time: 8 pm Court 1 Triple O Seven vs Theo's Children 93-58, TE
Court 2 Generation of Miracles vs Team Green 77-65, TOS
Date: Tuesday, February 18th
Time: 7 pm Court 1 Dav City vs Skins 84-55, Sk
  Court 2 Team Elite vs Annas Bananas 63-40, TE
Time: 8 pm Court 1 Burberry Bandits vs Skins 35-0, Sk
Court 2 Wish I Was Good vs Theo's Children 66-61,TC
Date: Monday, February 24th
Time: 7 pm Court 1 Burberry vs Triple O Seven 20-56, TOS
Court 2 Dylans Designated Hitters vs Space Jam All Stars 50-80, SJAS
Time: 8 pm Court 1 Theo's Children vs TKE & Funky Bunch 42-6, TC
Court 2 Dav City vs Annas Bananas 61-78, AB
Date: Tuesday, February 25th
Time: 7 pm Court 1 Rock Star Ballas vs Wish I Was Good 58-69, WIWG
  Court 2 Team Elite vs Skins 65-70, SK
Time: 8 pm Court 1 Monstars vs Dav City 47-72, DC
Court 2 Generation of Miracles vs TKE & Funky Bunch 71-36, GOM
Date: Monday, March 3rd

Time: 7pm

Court 1 Burberry Bandits vs Monstars 52-72, MON
Court 2 Triple O Seven vs TKE & Funky Bunch 56-20, TOS

Time: 8pm

Court 1 Theo's Children vs Generation of Miracles 76-74, TC
Court 2 Wish I Was Good vs Team Green 15-0, WIWG

Date: Monday, March 17th

Time: 7pm Court 1 L.O.B. vs Space Jam All Stars 62-68, SJAS
Court 2 Triple O Seven vs Dav City 68-47, TOS
Time: 8pm Court 1 Dyalns designated Hitters vs Theo's Children 64-63, DDH
Court 2 Burberry Bandits vs Team Green 15-0, BB
Date: Tuesday, March 18th
Time: 7pm Court 1 Rock Star Ballas vs TKE & Funcky Bunch 0-15, TKE
Court 2 Generation of Miracles vs Annas Bananas 22-59, AB
Time: 8pm Court 1 L.O.B. vs Wish I Was Good vs Team Green 85-68, LOB
Court 2 Burberry Bandits vs Team Elite 16-52, TE
Date: Monday, March 24th
Time: 7pm Court 1 Team Elite vs Wish I Was Good 82-54, TE
Court 2 Triple O Seven vs Rockstar Ballas 53-18, TOS
Time: 8pm Court 1 Annas Bananas vs TKE & Funky Bunch 15-0, AB
Court 2 Dav City vs Dylans Designated Hitters 69-50, DC
Date: Tuesday, March 25th  
Time: 7pm Court 1 Annas Bananas vs Space Jam All Stars 41-37, AB
Court 2 Team Elite vs Generation of Miracles 92-72, TE
Time: 8pm Court 1 Monstars vs Skins 41-56, Sk
Court 2 TKE & Funky Bunch vs Team Green 15-0, TKE
Date: Monday, March 31st  
Time: 7pm Court 1 Monstars vs Rock Star Ballas 15-0, Mon
Court 2 Dylans Designated Hitters vs Wish I Was Good 57-60, WIWG
Time: 8pm Court 1 Skins vs Theo's Children 103-68, Sk
Court 2 Triple O Seven vs L.O.B. 70-52, TOS
Date: Tuesday,  April 1st  Last Day of League 
Time: 7pm Court 1 Skins vs L.O.B. 92-92, SK
Court 2 Generation of Miracles vs Space Jam All Stars 103-81, SJAS
Time: 8pm Court 1 Team Green vs Rock Star Ballas 15-0, RSB
Court 2 Monstars vs Annas Bananas 68-45, AB
Date: Monday,  April 7th  First Day of Tournament 
Time: 7pm Court 1 L.O.B. vs Monstars 77-42, LOB
Court 2 Dav City vs Generation of Miracles 68-58, DC
Time: 8pm Court 1 Theo's Children vs Wish I was Good 60-72, WIWG
Court 2 Space Jam All Stars vs Dylans Designated Hitters 73-60, SJAS
Date: Tuesday,  April 8th  Second Day of Tournament 
Time: 7pm Court 1 Triple O Seven vs L.O.B. 60-57, TOS
Court 2 Team Elite vs Dav City 61-26, TE
Time: 8pm Court 1 Skins vs Wish I was Good 94-74, SK

Court 2

Annas Bananas vs Space Jam All Stars 79-44, SJAS
Date: Monday,  April 14th  Semifinals 
Time: 7pm Main Triple O Seven vs Team Elite
67-60, TE
Time: 8pm Main Skins vs Space Jam Allstars
102-73, SK
Date Tuesday, April 15th  Championship
7pm Main Team Elite vs Skins
82-70, SK