College of Engineering

Master's Degrees

Master of Science

Civil Engineering

Travis M. Bradshaw
Daniel J. Dahms
Kristopher R. Ford
Bryan P. Oakland
John H. Street
Cameron W. Wilson

Mechanical Engineering

Tanner B. Penrod

Project Management

Jason R. Barber
Jack W. Carlson
Virginia C. Groeschel
Kristopher K. Hall
Elinor M. Harrington
Melissa L. Metzger

Baccalaureate Degrees

Bachelor of Arts

Computer Science

Natalie F. Carlson
Cum Laude
Jonathan B. Chronister

Bachelor of Science

Civil Engineering

Katherine Benzmiller
Patrick J. Brouse
Mark Angelo B. Credito
Obadiah Dawson
Cum Laude
Allison L. Dunbar
Jon P. Edillor
Matthew D. Fischer
Kacy R. Grundhauser
Cum Laude
Bill G. Hand
Ethan E. Hunstiger
Cum Laude
Cody B. Kapotak
Patricia Joie V. Notti
Barry J. Otwell
Bangnhi Pham
Evan S. Rhodes
Arianna J. Sosnowski
Magna Cum Laude
Christina M. Young

Computer Science

Christopher J. Bajsarowicz Borg
John J. Boren
Devin M. Boyle
Cum Laude
Travis A. Carpenter
Kristopher J. Carroll
David H. Crisafi Lurtsema
Graham L. Dinkel
Rafael R. Dos Reis
Deanna E. Flynn
Magna Cum Laude
Logan M. Follett
Magna Cum Laude
Lorenzo R. Griego
Magna Cum Laude
Matthew D. Hakin
Cum Laude
Kellen M. Hall
Devan G. Haynes
Monica Heim
Elysha M. Menefee
Cum Laude
Bryan W. Peppers
Eric R. Petersen
Joshua J. Putman
Ethan John W. Rasmussen
Hanting Yang

Computer Systems Engineering

Hunter G. Johnson
Devin S. McFarlane
Mark V. Quimpo
Ryan D. Richter

Electrical Engineering

Justin M. Benz
Cum Laude
Amanda D. Bickford
Nickolis T. Broughton
Phillip P. Francisco
Adam C. Fredericksen
Lowell S. Giron
David A. Gross
Eric C. Jones
Ashton R. Lund
Cheryl R. Magee
Cooper T. McLaughlin
Danica F. Mike
Henrique H. Oliveira Miller
Summa Cum Laude
Ralf Juennel B. Pentecostes
Daniel J. Warta
Magna Cum Laude
Lonnie C. Young

Engineering

Anthony A. Turner

Geomatics

Cody A. Borland
Chris C. Brake
James J. Calvin
Aaron K. Comstock
Nicholas D. Ensign
Andrew H. Hamilton
Jerimiah D. Johnson
Kiva A. McCarthy
Cum Laude
Katie Y. Miller
Summa Cum Laude
Patrick I. Nagel
Samuel A. Phillips
Cum Laude
Matthew D. Santiago
Nicholas G. Svinicki

Mechanical Engineering

Aryan C. Azarsepandan
Henry B. Carle
Emily M. Childs
Nathan W. Clark
Daniel England
Aileen V. Gundran
Cum Laude
Aaron J. Hallman
Magna Cum Laude
Sarah K. Halsor
Cum Laude
Branden F. Hill
Nicholas R. Hoffer
Cole V. Jacobson
Magna Cum Laude
Chrisalyn J. Johnson
Cum Laude
Anna M. Knight
Dennis P. Kudryn
Magna Cum Laude
Jeffrey M. Leath
Matthew J. Minute
Cum Laude
Patrick A. ONeill
Benjamin D. Rossing
Peter S. Saengsudham
Cum Laude
Neil T. Sanchez
Marlon J. Saturnino
Cum Laude
Hannah R. Seaman
Thisal B. Senevirathne
Cum Laude
Andrew J. Simmons
Ka Thao
Nataliya F. Udovyk
Ryan Christian V. Villaran
Cum Laude
Daniel B. Zimmer

Associate Degrees

Associate of Applied Science

Geomatics

Benjamin C. Cohen
Timothy Cowie
Jason L. Jacobson
Erin O'Leary
Cum Laude
Samuel A. Phillips
Cum Laude