Community and Technical College

Baccalaureate Degrees

Bachelor of Arts

Hospitality Administration

Sarah R. Cook
Michelle R. Eliassen
Magna Cum Laude
Trenten S. Hall
Rhiannon M. Routh

Bachelor of Science

Applied Technologies Leadership

Jeorge Carlo F. Arcalas
Kenneth W. Belgrave
Magna Cum Laude
Nathan T. Berry
Heather L. Brekke
Ali A. Karief
Casey Lewis
Sam J. Maloney
Jessica L. Millar
Cum Laude
Cullen W. Nelson
Dana A. Profeta
Cum Laude
Lynsey R. Rich
Justin K. Thompson
Magna Cum Laude
Michael C. Yandell

Aviation Technology

Christian W. Alton
Cum Laude
Hayden P. Basnett
Kezia D. Belisle
Joshua H. Blom
Cum Laude
Sarah L. Brumbaugh
Phuongkonth Bunyi
Jason P. Duffy
Caleb M. Dyches
Magna Cum Laude
Brett E. Egeland
Kimberly Gonzalez
Glenn G. Gustafson
Magna Cum Laude
Tyler E. Hansen
Jasson E. Leatham
Cum Laude
William P. Lyman
Joseph N. Martelle
Cum Laude
Elizabeth M. McJannet-Bratton
Pearce L. Pachuta
Cum Laude
Michael D. Page
Benjamin A. Robinson
Scott T. Samson
Travis Skavland-Wages
Tyler A. Spatz
Tawni N. Taylor
Cum Laude
Simranjeet S. Toor

Construction Management

Derek A. Diaz
Hope R. Diltz
Sharayah L. Dollente
Russel T. Dudley
Aaron T. Finnigan
William S. Kelly
Alassane H. Kone
Cody W. Lankford
Christopher M. McIntyre
Logan B. Miller
Thomas M. Monaghan
Brandon L. Parsons
Benjamin A. Sansone
Jessica W. Senter
Clifford S. Stark

Occupational Safety and Health

Steven N. Caras
Cum Laude
Michelle D. McCoy
Thao A. Nguyen-Schneider

Associate Degrees

Associate of Applied Science

Air Traffic Control

Luis A. Barajas Duran
Cum Laude
Gabriel B. Momblow

Architectural and Engineering Technology

Ki B. Kang
Alejandro Lozano Gonzalez

Automotive Technology

Walter T. Bugden
Jesse T. Collins
Jhonny E. De La Cruz
Daniel A. Foshee
James L. Garner
Cum Laude
Anthony G. Itta
Johan Ray M. Nuesca
Joseph D. Orman
Chace C. Streeper

Aviation Administration

Jacob A. Caldwell
Jeraldo M. Ruiz
Ashley N. Souza

Aviation Maintenance Technology

Ray A. Rush
Peter Vue

Computer and Networking Technology

Nora S. Clark
Cum Laude
Donald L. Johnson
Ali A. Karief
Connor I. Kurth
Robert C. Lee
John V. Lillie Jr
Nicholas Perry
Otis S. Reaves
Cum Laude

Construction Management

Donald L. Drake
Erwin P. Marrero Jr.
Cum Laude

Culinary Arts

Anthony C. Burton
Kelly G. Foshee
Summa Cum Laude
Mark E. Kalashnikov
Tatiana R. Stark
Magna Cum Laude
Michael R. Swetnam
Gabriel E. Virgin
Ian J. Walker
Cum Laude

Diesel Power Technology

Rylea Graham
Joseph V. Hare
Cum Laude
Fong Moua
Cum Laude

Occupational Safety and Health

Rodney R. Bracken
Talia Champion
Donald E. Farwell III
Amanda M. Frenzel
Michael P. Harrington
Brandi R. Neuterman
Magna Cum Laude
Evan W. Palmer
Danielle F. Wiley

Professional Piloting

Cody R. Davidson
Cum Laude
Daniel A. Mendez Segura
Cum Laude

Welding and Nondestructive Testing Technology

Joseph M. Aspelund
Cameron B. Blevins
James Delaney
Andrew J. Fox
Marek Madej
Kyla R. McDaniel
Jessica L. Millar
Cum Laude
Jacob M. Moret
Magna Cum Laude
William V. Munro
Cum Laude
Taylor M. Ryan
Magna Cum Laude
Mitchell G. Strandberg
Jordyn K. Therriault
Cum Laude
Justin K. Thompson
Magna Cum Laude

Certificates

Certificate

Automotive Technology

Andrew S. Marker
Benedick G. Pugay

Aviation Maintenance Technology - Powerplant

Evan Brill
Desmond Z. Corpuz
Robin E. Dilley
Johnathan Y. Dyer
Wayne R. McClure
Caleb M. Mikkelsen
Patrick O. Naler
Achiel G. Pype II
Ray A. Rush
Molisi P. Tai
Kevin M. Wagenfehr
Trey D. Williams

Diesel Power Technology

Luke O. Kosht
Mizani H. Rawhani
Gracie B. Rogers

Heavy Duty Transportation and Equipment

Richard A. Willard